חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אני אוהבת גשרים

אני אוהבת גשרים. המבנים הארוכים האלו שנראים מרחוק ומובילים את הדרך מפה לשם מעל נהרות, מפרצים או כבישים ומסילות רכבת עמוסות. לכן אני מביאה לכם את סדרת הגשר הכי….

הגשר הכי גבוה בעולם

הגשר הכי גבוה בעולם הוא ויאדוקט MILLAU הממוקם בצרפת. הגשר הינו גשר מיתרים והוא מתנשא לגובה 336 מ' מעל עמק טארן שבדרום צרפת. לשם השוואה – מגדל אייפל מתנשא לגובה של 330 מ'. הגשר תוכנן ע"י המהנדס הצרפתי מישל וירלוז'ה והאדריכל הבריטי המפורסם נורמן פוסטר.

ריקי שחם כתבות וחדשות

הגשר הכי ארוך בעולם

הגשר הכי ארוך בעולם הוא ויאדוקט DANYANG-KUNSHAN GRAND BRIDGE הממוקם בסין ונושא את קו מסילת הרכבת המהירה בין בייגין לשנחאי. הגשר באורך 164.8 ק"מ ועובר מעל שדות אורז, ומעל אגם YANGCHENG.

ריקי שחם כתבות וחדשות

הגשר בעל המפתח הגדול ביותר

הגשר בעל המפתח הגדול ביותר הינו  CANAKKALE BRIDGE1915 בטורקיה והוא נפתח לתנועה ממש לפני מספר שבועות. זהו גשר תלוי החוצה את מיצר DARDANEELES. המפתח (מרחק בין עמודי הגשר) הגדול ביותר בגשר זה הינו 2,023 מ'. הגשר הזה "גנב" את התואר של הגשר בעל המפתח הגדול ביותר מהגשר המפורסם AKASHI KAIKYO ביפן שתוכנן למפתח של 1,990 מ' אבל בזמן בנייתו הייתה רעידת אדמה שבעקבותיה העמודים זזו ממקומם ולכן המפתח ביניהם עומד על 1991 מ'.

ריקי שחם כתבות וחדשות

הגשר הכי יפה בעולם

זה כבר עניין של טעם. אז מה הגשר הכי יפה בעולם לדעתכם?

שלכם,
ריקי שחם

4 תגובות

  1. האמת קשה להחליט מבין כל תמונות הגשרים שהבאת כאן. הגשר היפה בישראל הוא גשר המיתרים בירושלים.

  2. לא חשבתי על זה עד כה אבל גם גשרים מאד מגוונים זה מזה באדריכלות שלהם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *